فقط به خاطر او ..

کم کم دارم می فهم مادر شدن یعنی چه ؟

من یک منبع درد سیار هستم .

هر روز با یکی از اعضای بدنم آشنا می شوم . که وقتی سالم است و دردی ندارد اصلا متوجه حضورش نشده بودم . مثلا دیروز وقتی از خواب بیدار شدم گونه چپم ..پلک و چشمم ..و همینطور پیشونی ام به شدت درد می کرد مثل این آدمای سکته ای شده بودم کمترین حرکتی توی صورتم منجر به درد می شد . اصلا من حضور پلکم رو تا به حال اینقدر قوی و تاثیر گذار حس نکرده بودم . وقتی با هر بار پلک زدن درد می کرد . تازه فهمیدم خدایا چه عضو تاثیر گذاری در بدن من وجود دارد .

بماند که از عوارض بارداری بوده.. و بماند اینکه من نمی دانم چرا عوارض معمول و متداول بارداری در من کمتر بروز پیدا کرده و عوارض خاص و نا متداول بارداری بیشتر ..

هنوز هم درد می کند .

در عین حال معده ام ارور می دهد و بنابر این در طول شبانه روز یک وعده غذایی و ان هم ناهار را میل می کنم . که اگر بیش از دو لقمه باشد حتما رو دل می کنم و افقی می شوم . سوزش معده که جای خود دارد .

 به شدت تشنه ام و این را مدیون فشار خون پایینم هستم و کلا فشار خونم توی دوران بارداری توی بازی هست . یا حرص می خورم و می رود بالا و در مواقع معمولی به شدت پایین است .

از خوابم بگویم که یا خوابم نمی برد . یا اگر بخوابم آن هم به مدت نهایتا یک ساعت حتما کابوس می بینم . یا اگر کابوس نبینم حتما رگ سیاتیک پایم می گیرد . و از انجا که پهلو به پهلو شدن در خواب خودش یک کابوس تمام عیار است یا در این بین از خواب بیدار می شوم . یا آیدای عزیز اونقدر لگد می زند تا بیدار شوم و با پایی که رگش گرفته نه می توانم تکان بخورم و نه هیچ کار دیگر .. صلوات می فرستم و آرام آرام سعی می کنم بنشینم .

 بله من یک منبع درد سیار هستم .

هر روز صبح با درد فزاینده انگشتان ورم کرده ام رو به رو هستم . نه چیز های شور می خورم که ورمم به خاطر ان باشد و نه هیچ چیز دیگر .. به خیالم انگشتانم دوست دارند که در ارکستر درد بدنم همنوا با بقیه اعضا بنوازند .

بارداری است دیگر و عوارض اش طبیعی است . نیاز به صبر ایوب دارد . و من دارم صبور تر از قبل می شوم .

 دیشب همسرم درد خفیفی در پشت سرش داشت. مسکن خورد و داشت آسمان و زمین رو به هم می دوخت .و بماند که من برای تسکین دردهایم مسکنی نمی توانم بخورم .

و اینگونه است که درد می کشی تا فرشته ات به زمین بیاید . به نظر من هر کسی یک جوری درد می کشد و این منحصر به من نیست . انسان با درد آفریده شده است .

 دعا می کنم که همه کسانی که می شناسم و نمی شناسم مادر شوند . و انشالله که درد نکشند . اما مادر شوند . همه کسانی که در جستجوی نیمه گم شده خود هستند . به حق فرشته هایی که بالقوه می تواند در زهدان انها باشد به آرمان خود برسند .

دعا می کنم خداوند همه امانتهایی را که به زنان بخشیده به سلامت نگه دارد و در زمان معهود و در سلامت کامل به آغوششان برساند .

 دعا می کنم برای همه زنان سرزمینم که شادتر و زیباتر از همیشه زندگی کنند . بدون ترس از دست دادن ها و بدون ترس به دست نیاوردن ها ..

/ 8 نظر / 49 بازدید
مَری

یه قولی هس که میگه اگه تو بارداری شاخ و دم هم در آوردی تعجب نکنی [نیشخند][نیشخند] اونی که این فرشته رو بهت داده صبرو تحمل اینا رو هم میده ان شا الله به زودی این دوران تموم میشه و دردا کمتر میشه [قلب]

کوثر متقی

[گل] اینا دوره ی آمادگی واسه مامان شدنه به صورتِ نه ماه فشرده! ان شالله فرزندت سالم و صالحت مامانیشا بهشتی میکنه[قلب]

اعظم سادات

سلام گلم فدات خانمی این روزها هم می گذره هروقت سرت رو بالا گرفتی وخدا رو صدا کردی من رو هم یاد کن برام دعا کن

نیلوفر2

مادری زیباترین حس دنیاست!!!! در پناه خدا!!!![ماچ]

من

سلام عزیزم... خسه نباااشی با دوران بارداری... منم دلم میخواد مامان شم هااا،فقط چندماه دیگه هم زمان میخوام[چشمک] منم مث خودت توی یه شهر غریبم و توی بارداری دست تنها... ولی خدا همرامونه..

مِمُل

سلام عزیزم خوبی؟ به قول خودت اینها طبیعیه...ایشالا به خوشی بار رو بذاری زمین و دخترکت به دنیا بیاد... میگن تو این حالت بچه ها نزدیک خدان...ازش بخواه واسم دعا کنه. بابا یه ذره ناز کن ! بگو درد دارم![نیشخند] مردم توی دوران بارداری ناز می کنن ! خب تو هم یه ذره آی و اوی کن ! که حواسش بیشتر بهت باشه.[خجالت][عینک] بدجنس هم خودتی اصن![ماچ] این روزها هم می گذرن! گرچه می دونم به سرعت برق و باد نمی گذرن.[گل]

مِمُل

http://womenshealthjournal6.com/direct/tf/intl/1/main_files/kate.jpg اینو ببین...[پلک]

نم

ای جان. این چند مدت همیشه تو فکرت بودم. هی یاد خودم می افتادم تو اون روزهای اخر. من که این همه درد نداشتم دیگه روزهای اخر فقط می خواستم تموم بشه خسته شده بودم از این ماراتن. ان شالله این روزها به سرعت تموم بشه و با اومدن ایدا خانوم خوشگل همه این روزها فراموش میشه کلا.