آغازی دیگر

 photographer

و تازه یادم می آید که بعله مصطفی هنرمند است .. روی کارت ویزیتش نوشته ام . چقدر لابه لای زندگی این عنوان کمرنگ شده است مخصوصا زمانی که همسر جان دوربینش را بوسید و گذاشت کنار ..

هنرمند عکاس- هنرهای تجسمی ..  این جمله گرم و دوست داشتنی روی کارت عضویت تجسمی مصطفی است کارتی که برای بیمه باید اسکن کنم و توی سایت بفرستم .

هنر ذات عجیبی دارد در سخت ترین شرایط انسان را آرام و مطیع می کند . مطالعه در موردش هم مرا و هم همسرم را آرام می کند .

دو سه ماه قبل تولد آیدا تا به امروز که آیدا 4 ماهه است ( یعنی در مجموع 7 ماه ) است که مطالعه ام کم شده حرفه هنرمند ، داستان همشهری .. و کتاب های بسیار که منتظر خوانده شدن است در کتابخانه انبار شده است .

هزینه برای کارهای فرهنگی همیشه به ریال و تومان حساب نمی شود ..که چه بسا خریداری کنی ولی وقت نگذاری یا نتوانی وقت بگذاری برای مطالعه اش..

گاهی هزینه کردن یعنی زمان گذاشتن برای آنچه که واقعا مهم است .

مقاله آخری که از قبل بارداری کار می کردم و به ناگاه در نیمه رها شد .. تا به امروز تکمیل نشده است . هر چند از فرصت های بسیار کوتاه بین خواب آیدا از استراحتم می زنم و به کارهای عقب افتادی مثل همین بیزنس کارت کذایی می پردازم .

حس مطالعه آدم را ..لااقل مرا .. ارضاء می کند . چند وقت پیش منزل دایی همسرم رفته بودم وقتی برای شیر دادن آیدا وارد اتاق دختر دایی همسر شدم و کتابهای بسیاری که روی میز مطالعه باز بود در من اشتیاق بسیاری ایجاد کرد . اشتیاق خواندن و دیده شدن . حس می کنم کمرنگ شده ام .. همچنان که مادرانه هایم پر رنگ شده ..

خانه کم و بیش نا مرتب است اما هر چیزی بهایی دارد اگر قرار است آیدا همیشه در حالت خوبی باشد . شیر و خوابش مرتب باشد . لاجرم وقت بیشتری از من می گیرد و این منم که باید انتخاب کنم وقتم برای چه و با چه پر می شود ؟

گاهی به این نتیجه می رسم حتی بازی کردن با آیدا مهمترین چیز است زیرا هوش او در گرو توجه خاص من و پدرش است . بی توجهی یعنی داشتن فرزندی که  از خیلی مزایای زندگی محروم است ..البته از نظر من .

انتخاب کرده ام که خانه ام یک روز در میان مرتب شود ولی وقت برای دختر کوچک و دوست داشتنی ام بگذارم .

خدایا به من توانایی بده که در کنار مادر بودن خوب باشم . همسر بودنم خوب باشد . و خود خودم ان که فقط تو می شناسی اش از زندگی راضی باشد .

خدایا تنهایم مگذار..

/ 3 نظر / 35 بازدید
آرام

سلام خاطره جون ، خوبی مامانی؟ دخملت خوبه؟ دلم برات تنگ شده بود. من از وقتی بلاگفا قطع شد دیگه نتونستم برم تو وبلاگم فعلا ویلونم! مادر شدن هزینه داره دیگه بانو!

دختری از جنس دریا

سلام عزیزم.دیگه الکی نیست که میکن بهشت زیر پای مادران است[چشمک] از نظر من شما بهتریــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنی،بهترین همسر، بهترین مادر و بهترین دوست[قلب][ماچ][گل] راستی عیدتم مبارک[گل]

نیلوفر

به به سلام دوست خوبم... راست می گی مطالعه به منم آرامش می ده. یکم دیگه صبر کنی همه چیز بهتر می شه و یکم می تونی تایمت رو بهتر و راحت تر برنامه ریزی کنی... به نظر منم بچه از همه چیز مهمتره[ماچ]